TürkçeEnglish
Buradasınız: boyar.com.tr> Hakkimizda

Boyar Kimya San. ve Tic. A.Ş

Boyar Kimya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi;

Herşey boyanın ipliğe olan sevdası ile başladı... Boyar Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş, 1978 yılında Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinde faaliyete başlamış olup, bölgede hızla gelişmekte olan Triko ve Halı sanayinin ham maddesi olan her türlü ipliği, günün teknolojisi ve kalifiye elemanlarıyla uluslararası kalite standartları çerçevesinde boyayarak bugünlere başarı ile gelmiştir.

Boyar Kimya, 1998 yılında 26.000 metrekare üzerine, 6.000 metrekare Boyahane ve 7500 metrekare iplik tesisi olarak, şimdiki yerinde faaliyet göstermeye başlamıştır.

Boyar Kimya, halihazırda üretimine kapasite ve kalite artırımına yönelik hazırlama ve ring eğirme makinaları, boya kazanı alımı gibi prosesi rahatlatacak ara yatırımları ve yenileme yatırımları ile takribi yıllık 6.000 ton iplik üretim kapasitesine ulaşmıştır.

Boyar Kimya, Boyahanede en ileri teknolojileri kullanarak her türlü tabii suni elyaf ve ipliği boyayarak sanayicilerimize en iyi hizmeti vermektedir.

 

Boyar Tekstil San. ve Tic. A.Ş

Boyar Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi;

Boyar Tesktil Sanayi ve Ticaret A.Ş, gelişen ve büyüyen Tekstil sanayine daha iyi hizmet verebilmek ve ihtiyaç duyulan iplik üretimini karşılayabilmek için 1989 yılında İstanbul'da kurulmuştur.
Boyar Tekstil, 2002 yılına kadar 4.500 metrekare kapalı alanda gelişmiş kamgarn makine parkuru ile yıllık ortalama 2.400 ton nm 60 ile nm 20 arası iplik üreterek sektöre hizmet vermiş olup, şu anda yetişmiş personeli, laboratuvar ve arge çalışmaları ile Boyar Grup çatısı altında İstanbul, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere yurtiçi,  yurtdışı müşterilerimize çeşitli nm’lerde talep ve memnuniyet odaklı takriben yıllık 6.000 ton iplik arz etmektedir.

Boyar Tesktil çağın gereklerine ve ahlak ilkelerine uygun olarak en kaliteli ürünler ile müşterilerini buluşturmayı ilke edinmiştir.

Boyar, gerçekleştirdiği üretim faaliyetleri dışında, Araştırma ve geliştirme projeleri ile iplik üretim ve iplik boyama tekniklerine katkı sağlamayı amaçlarken, sosyal duyarlılık projeleri ile de işveren ve çalışan birlikteliğini sağlamayı hedeflemektedir. Ayrıca üniversite-iş dünyası birlikteliği projeleri ile de bilim dünyasındaki gelişmeleri yakından takip etmeye, üniversite öğrencilerini çalışma hayatına hazırlamaya ve ülkemizdeki bilimsel çalışmalara katkı sağlamaya önem göstermektedir.